Kanalizace těla

Když v létě silně zaprší a kanalizace nestačí odvádět vodu, všichni nadáváme proč se nevyčistí kanály, aby voda odtékala. To, že každý máme v těle také kanalizaci, si nikdo neuvědomuje a nikdo pro její vyčištění nic nedělá. Tou kanalizací je lymfatický systém. Když je systém zanesen toxiny, metabolickými zbytky, tak to je to podhoubí pro bakterie viry a parazity, v tom si žijí jako prasata v žitě a mi máme různé zdravotní problémy.

Nedávno jsem od kamaráda dostal návod na výrobu kvasu z červené řepy. Udělal jsem, 6 týdnů již beru a mohu potvrdit účinnost. Nečekal jsem tak silnou změnu. Starý dědek jako já již ne omládne, to jsem nečekal, ale, že si vzpomenu na nejlepší bylinu na prostatu což je ženská, a začnu k tomu používat opět manželku jsem nečekal. Jen byliny bez odvodu nečistot z těla nestačí. Nejprve si řekneme co je červená řepa.


Červená řepa – Beta Vulgaris

Při prvních příznacích nachlazení saháme většinou po citrónech a zapomínáme, že hlavním důvodem našeho kašlání, kýchání a smrkání je dehydratace, s nedostatkem vitamínu a minerálů.  Přitom by mnohdy stačilo, dostatečně pít a zaměřit svůj zrak na tuto krásou sice neoplývající zeleninu, ale o to víc vhodnou v našich zeměpisných šířkách k posílení celého organizmu. Červená řepa je vysoce zásaditá a jako taková je schopna potlačovat nejen viry a bakterie, ale účinně nám pomáhá bojovat s často rozšířenými mykózami. Červené barvivo obsahuje lykopen, který je silný antioxidant.

Zbavuje náš mozek jedovatých kovů, například hliníku. Je kvalitním zdrojem kyseliny listové, vitamínu C a zejména draslíku, který upravuje srdeční činnost, udržuje normální krevní tlak a napomáhá správné činnosti nervové soustavy. Poskytuje tělu křemík, který posiluje kosti, cévy i kůži. Podporuje peristaltiku střeva, činnost žaludku a žlučníku. Zajišťuje duševní pohodu.

Myslím si, že červená řepa je v našich krajích nedoceněna. Mnoho lidí ji na trhu míjí bez povšimnutí a je to škoda, protože její častá konzumace v jakékoliv podobě je v mnoha směrech prospěšnější než velké dávky vitamínových či jiných potravinových doplňků.


Na výrobu kvasu potřebujeme
  • cca 750 g syrové červené řepy
  • 200 g cukru
  • 100 g rozinek
  • jeden krajíc staršího chleba

řepu omyjeme a nakrájíme na malé kousky, dáme do 3 litrové sklenice, přidáme cukr, rozinky  a zalijeme převařenou studenou vodou. Zakryjeme utěrkou a necháme v pokojové teplotě týden kvasit. Každý den promícháme a pokud se tvoří šum sebereme. Po týdnu slijeme  do sklenic a dáme do lednice. Každý den si dáme poldeci ráno a večer. Na dobré vyčištění kanalizace těla by měly stačit 3 dávky.

Prosím o vaše postřehy a zkušenosti.

Bylinkář Standa.

  • Vloženo : Stanislav
  • 30.11.2021
  • Komentář: 2
Související články
18.06.2018
Červená řepa
Komentář: 2
Petra 11-01-2022 21:10
Děkuji za sdílení. Dneska jsem slila první kvas a jdu čistit ????
Monika 03-02-2022 12:58
Jen malý dotaz, nač ten chleba? ????
Nový komentář

Vyžadované informace. Váš email nebude zveřejněn *

Důležité články
23.07.2019
Slezina
09.06.2019
Srdce
04.03.2019
Játra
01.10.2019
Pentagram
01.01.2017
Léčba vodou
28.08.2019
Pravda o rakovině