Gymnema Silvesre je bylina, z které když čaj budeme pít, chuť na sladké nebudeme mít a štíhlou postavu budeme mít.

Gymnema sylvestre je liána rostoucí v Indii, je rozšířená zejména v severní a západní části země. V současné době se pěstuje pro léčebné účely. Z této rostliny se používají zejména listy. V tradiční indické medicíně se listy této rostliny používají k udržení normální hladiny cukru v krvi. Nejdůležitějšími obsahovými látkami jsou gymnemasaponiny a gymnemové kyseliny. Při extrakci přecházejí do vodné frakce. Ve studiích se uvádí, že extrakt Gymnema sylvestre označený jako GS4 (alkoholický extrakt) stimuluje uvolňování insulinu z beta-buněk Langerhansových ostrůvků u non-insulin dependentního diabetu mellitu (NIDDM) in vitro.

Gymnemová kyselina snižuje hladinu glukózy v krvi srovnatelně s glibenclamidem (podle údajů ze studiií), ale nemění glykémii u zdravých jedinců. Další účinnou látkou je peptid gurmarín, u kterého skutečně byla prokázána selektivní blokáda chuti na sladké. Gymnema sylvestre vykazuje tedy (i podle údajů výrobců) významný insulin-stimulační a hypoglykemický efekt. Užívání extraktu z této rostliny může vést k redukci chuti (nutkání) na sladké a kalorické jídlo.

Jeho celkově uváděné účinky lze tedy shrnout takto:

přispívá ke snížení rizika vzniku cukrovky,

vede k poklesu hladiny glukózy v krvi,

navozuje sníženou resorpci sacharidů a cholesterolu v tenkém střevě,

snižuje přeměnu sacharidů na tuky,

navozuje sníženou chuť na sladké

přípravek je vhodný pro osoby se zvýšeným rizikem diabetu i pro osoby s prokázanou cukrovkou, které jsou léčeny pouze dietou.

obsahuje látky, které mírně ředí krev. Pokud bereme anopirin maximálně 300, je bezpečný, ale pokud bereme jiné léky na ředění na ředění krve, je nutná konsultace s lékařem


Obvyklá denní dávka je 400 mg denně, je však vhodnější ji individuálně upravit, zejména u pacientů užívajících perorální antidiabetika. Dosud nebyly popsány žádné závažné nežádoucí účinky. Čaj není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Celoročně nabízíme sušené listy v balení 50 a 100 gramů.

Až se jaro zeptá, co jsme dělali v zimě, odpověď bude jednoduchá, „jedli a něco málo přibrali“. A až neoblečeme nějakou tu sukni nebo kalhoty, tak je dobré si vzpomenout, že jsou bylinky, které nám pomohou. Život je krásný, jen musíme být po celý den mírně napití.


Zdraví Vás bylinkář Standa

  • Vloženo : Stanislav
  • 28.03.2017
  • Komentář: 0
Související produkty
Komentář: 0

Žádné komentáře

Nový komentář

Vyžadované informace. Váš email nebude zveřejněn *

Důležité články
23.07.2019
Slezina
09.06.2019
Srdce
04.03.2019
Játra
01.10.2019
Pentagram
01.01.2017
Léčba vodou
28.08.2019
Pravda o rakovině