Annona Cherymoya – pro oko nevzhledná, pro jazyk lahodná.

Proti stresu je dobré doplnit zásobu draslíku v těle a k tomuto účelu je Anona jako stvořená.

Anona je keř, někdy i strom maximální výšky 5 metrů. Domovinu má v Latinské Americe, ale nyní roste i ve Španělsku, Portugalsku a Izraeli odkud se k nám dováží nevzhledný plod. Plod po zakoupení necháme doma v pokojové teplotě dozrát. Zralost poznáme tím, že plod je na omak měkký. A to je ten správný moment si na něm pochutnat. Rozkrojíme jej na půl a lžící vybíráme lahodnou dužninu, plnou šťávy a pecek. Pecky nekonzumujeme, jsou ve větším množství jedovaté.

Dužnina je nejen lahodná, ale i velmi prospěšná našemu zdraví. Má vysoký obsah vitamínů A, C, E a takřka všechny B. Ve 100 gramech dužniny najdeme 289 mg draslíku, ale jen 7 mg sodíku. Tento poměr nám posílí naše srdce a pomůže být odolnější proti stresu. A to není ještě vše co nám Anona dá. Dužnina má velmi dobrou vlákninu důležitou pro naše zažívání, dále obsahuje vápník, měď,  železo, hořčík, fosfor, mangan a zinek. K tomu je malý bonus ve formě karotenů a luteinu důležitého pro naše oči.

Když při nákupu na toto ovoce narazíte, neváhejte a kupujte. Je pod názvem Cherymoya nebo Annona. Ve své domovině v Latinské Americe se používají i semena a slupka. Semena rozdrtí smíchají z nějakým olejem a použijí proti vším. Odvar z kůže plodu jim pomáhá zmírnit zápal plic.

Pohodu přeje bylinkář Standa.

  • Vloženo : Stanislav
  • 14.05.2018
  • Komentář: 0
Komentář: 0

Žádné komentáře

Nový komentář

Vyžadované informace. Váš email nebude zveřejněn *

Důležité články
23.07.2019
Slezina
09.06.2019
Srdce
04.03.2019
Játra
01.10.2019
Pentagram
01.01.2017
Léčba vodou
28.08.2019
Pravda o rakovině