U žádného orgánu v lidském těle není v pohledu západní a východní medicíny takový rozdíl jako u sleziny. Západní medicína považuje slezinu za nepotřebný orgán, farmacie nemá žádný lék a lékaři mají jen skalpel na její odstranění.  Východní medicína a hlavně indická považuje slezinu za nejdůležitější orgán v těle, je matkou všech vnitřních orgánů. Dodavatel bylin, indický lékař nás naučil pomocí sleziny řešit problém početí, imunitu, krvetvorbu, zažívání, ledviny, likvidovat borelie, heliobacter piroli a jiné postupy. 

Slezinu vždy oslabují játra a játra oslabuje stres, oslabené játra vytváří stres a oslabují slezinu . Tuto skutečnost si téměř nikdo neuvědomuje. 60 % populace je na antidepresívních lécích, které ničí játra a čím jsou více oslabená tím větší stres vytváří a oslabují slezinu a zdravotní stav se zhoršuje. Máme tady velmi silný důkaz, že stres ničí játra a tím jsou mladé holky, které začínají ženský život. Jak je možné že takřka 20 % má potíže dostat první menstruaci? Ve 12 letech přece alkohol nepijí, ale mají stres buď ve škole, nějaká šikana, nejde učení nebo doma se rodiče rozvádí a jiné stresové situace. Stres oslabí játra a játra oslabí slezinu, slezina u ženy zajišťuje 60 % hormonů a pokud ty hormony nemá tak menses nedostane. Jak jednoduché řešení máme, nasadíme hormonální antikoncepci a je vše v pořádku. Že  nám to ničí játra a tímto vyrábíme neplodné ženy se neříká. Stejně tak se nemluví o tom, že až si to holka ve 24 nebo 28 letech vysadí, že problém s mensesem může přetrvávat a v 90 % případů je problém s početím.

Slezina „hřbitov červených krvinek“ je orgán lidského těla velký asi jako zaťatá pěst. Je fialové barvy a má tvar kávového zrna. Vstupuje do ní slezinná tepna, vystupuje slezinná žíla. Uvnitř je vyplněna červenou a bílou houbovitou dření.

Do okruhu sleziny patří párový orgán žaludek, svalstvo, lymfatický systém, lymfatické uzliny, rty a ústa.

Na detoxikaci okruhu sleziny ajurvéda vytvořila tento vzorec t.j. tuto směs bylin. Jsou to Andrgraphis, Oroxilum, Tulsi, Azadirachta, Vitanie a Amalaky.

Abychom měli vše jednoduše shrnuté, opět použiji k vysvětlení tabulky od pana Vladimíra Anda

 

Hlavní funkce

Normální stav

Chorobný stav

Slezina řídí přepravování a přeměňování

1. Přeprava a přeměňováni potravy: dobré zažíváni, dostatek výživné esence i krve.

2. Přeprava a přeměňování tekutin: bezporuchový příjem, zpracováni a vylučováni tekutin, správná vodni bilance.

 

1. Poruchy zažívání, nadýmání, průjmy, nechutenství, hubnutí, chudokrevnost.

2. Poruchy zpracování a koloběhu tělesných tekutin: zahrazování vodních cest, průjmy, vodnaté opuchliny, nadýmání.

 
Slezina řídí rození a ovládání krve

1. Rození krve: průběžná obnova krve, dostatek zdravé krve.

2. Ovládání krve: krev proudí jenom v patřičných drahách a nevylévá sa mimo ně.

 

1. Poruchy krvetvorby:  nedostatek, prázdnota krve.

2. Poruchy ovládání krve: krev se vylévá mimo svoje dráhy - krvácení z nosu, podlitiny ap.

Slezina řídi vzestup čistého

1. Výživná esence se dostává do horní části těla a odtud do celého organismu.

2. Vnitřní orgány si udržují stabilní polohu.

 

1. Prázdnota sleziny, nedostatek výživné esence, zhoršená tvorba krve, oslabenost, závratě, průjmy, nadýmání.

2. Poklesávání vnitřních orgánů (žaludek, děloha a jiné).

Slezina řídí svalstvo a končetiny Čchi sleziny dobře přepravuje: vyžívaje dostatečná, svalstvo dostává přiměřenou výživu, je silné a pružné, končetiny jsou pohyblivé a mocné. Čchi sleziny nepřepravuje dobře, výživa je nedostatečná: svalstvo chřadne, ubývá, oslabuje se, končetiny ztrácejí sílu a pohyblivost.
 Kondice sleziny se projevuje na rtech  Čchi sleziny dobře přepravuje, čchi a krve je dostatek: rty jsou svěží, plné, přiměřeně vlhké, a mají zdravou barvu. Čchi sleziny nepřepravuje dobře, čchi a krve není dostatek: rty jsou bledé a povadlé.
 Vývodem sleziny jsou ústa  Čchi sleziny je silná: dobrá chuť k jídlu, normální rozlišování chutí. Čchi sleziny je slabá: snížení chuti k jídlu, poruchy v pociťovaní chutí.
  • Vloženo : Stanislav
  • 23.07.2019
  • Komentář: 0
Související články
01.10.2019
Pentagram
04.03.2019
Játra
09.06.2019
Srdce
Související produkty
Komentář: 0

Žádné komentáře

Nový komentář

Vyžadované informace. Váš email nebude zveřejněn *

Důležité články
23.07.2019
Slezina
09.06.2019
Srdce
04.03.2019
Játra
01.10.2019
Pentagram
01.01.2017
Léčba vodou
28.08.2019
Pravda o rakovině