První si objasníme činnost ledvin a močových cest. Ledviny jsou párové orgány fazolovitého tvaru délky 10-12 cm, které se nacházejí v bederní oblasti pod vrstvou svalů a pod dolními žebry. Jsou upevněny v tukovém pouzdře, které ledviny chrání před nárazy, prochlazením apod. Do ledvin přivádí krev ledvinná tepna. Do ledvin i přes jejich malou hmotnost teče celá čtvrtina krve, kterou srdce pumpuje do celého těla (každou minutu vypumpuje zdravé srdce v klidu kolem 5 litrů krve, a 1,25 litru z toho proudí do ledvin!). Je to tak proto, že ledviny potřebují dostatečný krevní průtok, aby mohly krev účinně čistit. Pokud tedy poklesne funkce srdce, dostane se do ledvin méně krve a velmi často se sníží druhotně i funkce ledvin. Proto je pro zachování zdravých ledvin zásadní udržet si i zdravé srdce a cévy. Krev je v ledvinách rozvedena složitým systémem cév do ledvinných klubíček - glomerulů. Ledvinné klubíčko je shluk nejtenčích cév - vlásečnic. V každé ledvině je asi 1 milión glomerulů. Při průtoku krve ledvinným klubíčkem dochází přes tenkou stěnu cév v průběhu celého dne i noci k filtraci tekutiny. Tato tekutina se nazývá primární moč a kromě vody obsahuje spoustu minerálů, aminokyselin, cukrů i dalších látek. Každý den vzniká 130-200 litrů primární moče. Primární moč potom prochází ledvinnými kanálky - tubuly, kde se vstřebávají zpět do těla látky a voda, které se nemají vyloučit z těla ven. Při průchodu kanálky se moč asi 100 krát zahustí, takže nakonec vznikne mezi 1 a 2 litry definitivní moče. Moč z kanálků stéká přes sběrné kanálky do kalichů a ledvinné pánvičky a odtam teče močovodem do močového měchýře uloženého v pánvi za stydkou sponou. Když je močový měchýř dostatečně naplněný (asi 300 ml), pociťuje člověk nutkání na močení. Měchýř se ale může roztáhnout až na 700 ml i více. Při močení odchází moč močovou trubicí ven.

Po přečtení výše popsaného, což jsem vyčetl v odborné literatuře, si zajisté každý z nás uvědomí jak jsou ledviny pro nás důležité a co důležité práce pro nás dělají. K jejich správné činnosti pomáhají i jiné orgány. Důležité je, jak výše popsáno je srdce, dále játra a slezina. Na detoxikaci celého ledvinového okruhu kde patří ledviny, močový měchýř, kosti, klouby, zuby, mícha, vlasové folikuly, u žen děloha a vaječníky, u mužů prostata, je starý ajurvédský  vzorec, kde je Andrographis, Oroxilum, Tulsi, Terminália Arjuna, Azadirachta Melia a Kotvičník. Byliny jsou pomleté na prášek a směs je označena jako Ledviny.

  • Vloženo : Stanislav
  • 15.01.2019
  • Komentář: 1
Související články
01.10.2019
Pentagram
04.03.2019
Játra
23.07.2019
Slezina
Související produkty
Komentář: 1
Jan Rotta 04-04-2022 21:43
Dobrý den, mám k Vám prosbu, na kontrole krve mi byly zjištěny vysoké hodnoty kreatininu. Doporučte mi prosím nějaké řešení, jaké bylinky např. na čaj. Děkuji Honza
Nový komentář

Vyžadované informace. Váš email nebude zveřejněn *

Důležité články
23.07.2019
Slezina
09.06.2019
Srdce
04.03.2019
Játra
01.10.2019
Pentagram
01.01.2017
Léčba vodou
28.08.2019
Pravda o rakovině